Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štátny rozpočet v júli so schodkom 765 mil. eur

BRATISLAVA 1. augusta –

Príjmy štátneho rozpočtu oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli nižšie o 498,6 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje pokles o -6,4 %. Rovnako aj výdavky štátneho rozpočtu boli medziročne nižšie o 357 mil. eur (-4,3 %). Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu júla 2017 schodok vo výške 765,8 mil. eur. Uvedené hospodárenie znamenalo medziročné zvýšenie schodku štátneho rozpočtu o 141,6 mil. eur.

Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z pridanej hodnoty vo výške 299,3 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 50,6 mil. eur, pri dani z príjmov fyzických osôb vo výške 15,4 mil. eur, pri daniach z používania tovarov a z povolenia na výkon činnosti vo výške 8,8 mil. eur a pri dani vyberanej zrážkou vo výške 2,9 mil. eur. Pri dani z príjmov právnických osôb došlo k medziročnému poklesu.

Príjmy štátneho rozpočtu z dividend zatiaľ dosiahli 54,4 mil. eur, čo pri medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 22,6 mil. eur (+71,2 %).

Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný nárast o 11,3 mil. eur (+1,4 %). V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 357,9 mil. eur (-42,5 %), s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 56,6 mil. eur (-40,7 %). Čerpanie ďalších výdavkov štátneho rozpočtu sa medziročne znížilo o 141,4 mil. eur (-2,3 %).

http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=38&id=932

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Duálna Akadémia otvorila nové Tréningové centrum, ktoré je jedinečné v strednej Európe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.