Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. februára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štát predával dlhopisy znova úspešne

BRATISLAVA 17. februára –

Slovenská republika dnes opäť veľmi úspešne emitovala dlhopisy. V dvoch aukciách získal štát 281 mil. eur. Celkový záujem o slovenské dlhopisy pritom dosiahol až 785 mil. eur.

Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL) predávala 5 a 10-ročné dlhopisy. Pri splatnosti necelých piatich rokov získal štát 142 mil. eur a pri desaťročnej splatnosti 139 mil. eur. V oboch prípadoch sa podarilo dosiahnuť historicky jedny z najnižších úrokov 1,1909 %, resp. 2,4644 %.

Veľký záujem o slovenské dlhopisy prejavili zahraniční investori, ktorí nakúpili väčšinu z nich.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Štát dlhodobo oceňuje podnikanie Lidlu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.