Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štát predal historicky najlacnejšie dlhopisy

BRATISLAVA 16. júna –

Slovensko dosiahlo ďalší historický rekord pri predaji štátnych dlhopisov.
V dvoch aukciách dlhopisov so splatnosťou 10 a 4,5 roka získal štát 191 mil. eur, pričom úroky dosiahli historicky najnižšiu úroveň 2,05 % pri 10-ročnej splatnosti a 0,69 % pri splatnosti 4,5 roka. Celkový záujem investorov dosiahol 556 mil. eur.
„Takto lacno sa naša krajina nikdy nefinancovala. Je to odraz dôveryhodnosti vlády a tiež toho, že sa slovenskej ekonomike začína dariť,“ povedal minister financií Peter Kažimír.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Štátny tajomník Slavomír Partila ocenil tréningy O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Stretol sa na nich s deťmi aj so samotným Matejom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.