Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR : Stanovisko Útvaru hodnoty za peniaze k obstaraniu bojového obrneného vozidla

BRATISLAVA 15. novembra –

Ministerstvo obrany SR (MO SR) plánuje vyvinúť prototyp bojového obrneného vozidla (BOV) 8×8 a BOV 4×4 spolu za 9 mil. eur s DPH a následne obstarať 81 kusov vozidiel BOV 8×8 a 404 kusov BOV 4×4 spolu za 1,2 mld. eur s DPH. BOV 8×8 majú byť vyvinuté na Slovensku na podvozku fínskeho PATRIA AMV. BOV 4×4 zatiaľ nemá vybratého partnera. Navrhovaný spôsob obstarania vychádza z cieľa zapojiť v čo najväčšej miere slovenský obranný priemysel do výskumu, vývoja a výroby BOV. Takto vyvinuté riešenie bude podľa MO SR lacnejšie a rýchlejšie ako nákup existujúcich vozidiel a bude spĺňať vysoké technické štandardy. BOV majú byť vyrobené postupne, medzi rokmi 2018 a 2029. Výber formou government-to-government kontraktu má byť rýchlejší ako iné formy obstarania. Rozhodnutie o obstaraní BOV by malo padnúť až po zhodnotení uskutočniteľnosti projektu a otestovaní prototypov.

Tlačový odbor Ministerstva financií SR

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.