Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. mája 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Stanovisko ministra financií Petra Kažimíra k jarnej prognóze Európskej komisie

BRATISLAVA 12. mája –

Európska Komisia vo svojej jarnej prognóze potvrdila cestu Slovenska smerom k vyrovnanému rozpočtu a klesajúcemu dlhu. Ekonomika porastie solídnym tempom, opierajúc sa o silnú domácu spotrebu a investície, ako sú napríklad Jaguar Land Rover. Všetko dokopy vytvára priestor na pokračujúce zlepšovanie podmienok trhu práce, rast miezd a znižovanie nezamestnanosti.

My pracujeme na opatreniach, aby sa tieto dobré správy pretavili ešte viac aj do každodenného života ľudí a zvyšovania ich životnej úrovne. Európska komisia rovnako, ako MF SR v programe stability predpokladá, že v roku 2018 sa zníži deficit VF na úroveň 0,6% HDP.
Komisia je tradične mierne konzervatívnejšia pri odhade rastu ekonomiky ale história nie raz ukázala že Slovensko na konci dňa vykázalo lepšie než očakávané výsledky napriek existujúcim rizikám.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.