Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. augusta 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Stanovisko ministra financií Petra Kažimíra

BRATISLAVA 3. augusta –

Minister financií Peter Kažimír situáciu od začiatku pozorne sleduje a ešte minulý týždeň požiadal prezidenta finančnej správy o komplexnú správu o riešení vzniknutej situácie.

Na základe doterajších informácií možno konštatovať, že Informačný systém finančnej správy je plne funkčný a že nedostatky, ktoré avizovala Sociálna poisťovňa, boli odstránené už minulý týždeň vo štvrtok. Rovnako aj nezrovnalosti v údajoch pre zdravotné poisťovne by už v súčasnosti mali byť odstránené.

Minister zároveň nariadil vedeniu finančnej správy, aby pripravilo detailnú správu, ktorá bude odprezentovaná na najbližšom riadnom zasadaní výboru pre financie a rozpočet.

„Nikto – a ja už vôbec nie – nemá záujem nič zatajovať, ani skrývať. Preto som vedeniu finančnej správy nariadil pripraviť detailnú správu o tejto situácii, ktorá bude k dispozícii nielen poslancom národnej rady, ale aj verejnosti. Úprimne ma mrzí, ak nastal u živnostníkov akýkoľvek diskomfort a verím, že sa už vykonali všetky potrebné kroky, aby sa to už nezopakovalo. Treba si vedieť priznať chybu a tá sa naozaj stala, ale v žiadnom prípade nemôžeme hovoriť o nefunkčnosti systému, alebo systémovom zlyhaní, ako tomu bolo na začiatku roku 2012 v prípade neslávne známeho KONS-u,“ vyhlásil minister financií Peter Kažimír.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Stanovisko RTVS k vyjadreniam predsedu Výboru NR SR pre kultúru a média Kristiána Čekovského v súvislosti s výsledkami kontroly NKÚ

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.