Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. februára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Sobotka: Slovenská daňová správa sa vydala správnym smerom

BRATISLAVA 13. februára –

Prvá pracovná zahraničná cesta nového českého predsedu vlády Bohuslava Sobotku viedla tradične na Slovensko. Dnes sa stretol aj s podpredsedom vlády a ministrom financií Petrom Kažimírom.
Na spoločnom stretnutí za prítomnosti predstaviteľov Ministerstva financií SR, finančnej správy a spoločnosti TIPOS – národná lotériová spoločnosť a.s., rokovali o viacerých témach. Český premiér sa zaujímal o výsledky Slovenska v boji proti daňovým únikom, o zavedenie elektronických kontrolných výkazov, o skúsenosti s používaním elektronických registračných pokladníc a Národnú bločkovú lotériu.
„Som presvedčený, že slovenská daňová správa sa vydala absolútne správnym smerom, postupuje veľmi rýchlo a my to tempo na českej strane budeme musieť dohnať. Naším zámerom je zaviesť elektronickú registráciu tržieb a veľmi radi by sme ju doplnili bločkovou lotériou,“ uviedol Bohuslav Sobotka.
Pri spúšťaní bločkovej lotérie je česká strana pripravená využiť naše skúsenosti s Národnou bločkovou lotériou. Možnosti intenzívnej spolupráce vidí český premiér aj v boji proti daňovým únikom. „Daňové úniky nepoznajú hranice, je preto nevyhnutná spolupráca medzi našimi daňovými správami v záujme poctivých daňových poplatníkov,“ povedal Bohuslav Sobotka.
Minister financií Peter Kažimír ocenil záujem českého premiéra o spoluprácu s rezortom financií. „Naše odporúčanie znie, dôležitá je nadrezortná spolupráca a tímová práca. Výsledky v oblasti daní, ktoré dosahujeme potvrdzujú že to má zmysel,“ poznamenal Peter Kažimír.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami RTVS: Hosťami relácie O 5 minút 12 sú premiéri SR a ČR Robert Fico a Bohuslav Sobotka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.