Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensku sa bude naďalej dariť

BRATISLAVA 27. januára –

Ratingová agentúra Standard and Poor’s (S&P) dnes potvrdila Slovensku rating na úrovni A+ so stabilným výhľadom. Na najbližšie roky predpovedá našej krajine rýchly ekonomický rast, znižovanie dlhu a pokračujúci záujem zo strany investorov. Podľa hodnotenia sa tak Slovensku bude v najbližšom období dariť.

Agentúra vo svojom hodnotení očakáva ekonomický rast Slovenska v období rokov 2017 až 2020 na úrovni približne 3 % ročne. S&P tiež pozitívne hodnotí relatívne nízky externý dlh našej krajiny a očakáva postupné znižovanie verejného dlhu, ktorému okrem stabilného ekonomického rastu napomáhajú aj opatrenia vlády na zlepšovanie výberu daní.

Slovensko zostáva atraktívnou krajinou pre zahraničné investície. Pokračujúca výstavba závodu Jaguar – Land Rover pri Nitre so sebou podľa očakávaní pritiahne ďalšie zahraničné investície dodávateľských firiem v objeme približne 100 miliónov eur. Tieto zahraničné investície privedú k tvorbe nových pracovných miest.

Slovenský bankový sektor zostáva stabilný a dobre kapitalizovaný (priemerne 17,3 % podľa údajov z tretieho štvrťroka 2016) a podiel nesplácaných úverov je na prijateľnej úrovni (približne 5 %).

Zvyšovanie ratingu Slovenska však podľa agentúry S&P v súčasnosti obmedzujú štrukturálne problémy, ako najmä regionálne rozdiely, starnutie populácie a pretrvávajúca dlhodobá nezamestnanosť.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Nové smart hodinky od Huawei zaujmú golfovým režimom a aplikáciami v hodinkách

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.