Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. januára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko vydalo najlacnejší 15-ročný dlhopis v histórii

BRATISLAVA 10. januára (SITA) –

Slovenská republika dokázala to, čo sa už tri roky nepodarilo žiadnej z krajín strednej a východnej Európy. Emitovali sme dlhopis so splatnosťou 15 rokov. Objem emisie predstavoval 1,5 mld. eur s kupónom 3,625 %.

„Prvýkrát sa Slovensku podarilo vydať takýto dlhopis s tak nízkym úrokom, preto možno konštatovať, že ide o najlacnejší 15-ročný slovenský dlhopis v histórii. Rozloženie a silná účasť vysoko kvalitných investorov opäť potvrdila spoľahlivosť a atraktivitu Slovenskej republiky v očiach investorov,“ povedal minister financií Peter Kažimír.

Záujem o kúpu tohto dlhopisu v priebehu emisie prejavilo viac než 170 investorov a celkový objem objednávok dosiahol až 4 mld. eur. Investormi boli väčšinou poisťovne, penzijné fondy a asset manažéri. Významný dopyt bol zaznamenaný z Nemecka a Rakúska (50%). Veľká Británia, Írsko a Francúzsko sa podieľali zhodne 11%. Zvyšok dopytu bol rozdelený po celej Európe. Dopyt domácich investorov bol veľký a dosiahol približne 16%.

Tlačový odbor Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vedenie českého ASBIS-u preberá Andrej Buchamer

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.