Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. decembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko rástlo najrýchlejšie v eurozóne

BRATISLAVA 4. decembra (SITA) –

Slovenská ekonomika rástla v treťom štvrťroku najrýchlejšie v eurozóne. Podľa spresnených údajov Eurostatu predstavoval tento rast 0,7 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka. V medzikvartálnom vyjadrení dosiahlo Slovensko rast 0,2 %, čo bol piaty najrýchlejší rast spomedzi krajín eurozóny.
V treťom kvartáli sa podľa spresneného odhadu Štatistického úradu SR rast HDP Slovenska udržuje približne na hodnotách z minulých štvrťrokov. Hlavným faktorom celkovo pozitívneho vývoja ekonomickej aktivity je príspevok čistého exportu. Ten je výsledkom pretrvávajúceho rastu exportu a poklesu importu.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

Odporúčané články

Čo všetko sa dá študovať na FEI? Verte, že budete prekvapení! AXA Nadačný fond podporil mladých slovenských vedcov. Ich projekty môžu zmeniť svet

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

Odporúčame

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...