Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. augusta 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko príkladne konsoliduje verejné financie

BRATISLAVA 24. augusta (SITA) –

„Slovensko môže ísť príkladom ostatným krajinám eurozóny,“ tak zhodnotil nemecký minister hospodárstva a technológií Philipp Rösler po stretnutí s podpredsedom vlády a ministrom financií SR Petrom Kažimírom snahu Slovenskej republiky konsolidovať verejné financie.

Philipp Rösler zdôraznil, že pri konsolidácii by sa nemalo zabúdať ani na udržiavanie hospodárskeho rastu, čo však vôbec nie je jednoduchá úloha. „Ukázalo sa, že Slovensko tento kurz zastupuje nielen v politických debatách, ale aj v konkrétnych krokoch,“ povedal Philipp Rösler.

„Vnímam túto návštevu ako veľmi významnú. Všetci vieme, že Slovenská republika je bytostne prepojená s fungovaním nemeckého hospodárstva. Nemecko je kľúčovým obchodným partnerom Slovenska a nemecké firmy na našom území patria ku kľúčovým investorom,“ uviedol
Peter Kažimír. „Slovenská republika je v Nemecku známa ako vynikajúca lokalita pre investície. Dôkazom toho je viac ako 450 nemeckých firiem, ktoré sa na Slovensku angažujú,“ dodal Philipp Rösler.

Ministri spolu hovorili aj o vážnej situácii v eurozóne. „Venovali sme sa aj spoločným postupom, na ktoré sme spoločne odkázaní pri riešení problémov, ktoré vznikli v eurozóne,“ poznamenal Peter Kažimír, pričom svojho nemeckého kolegu informoval o tom, že Slovensko ratifikovalo
Európsky stabilizačný mechanizmus, tzv. ESM. Röslera tiež uistil o tom, že Slovensko bez problémov ratifikuje aj tzv. fiškálny kompakt, ktorým sa zaväzuje znižovať rozpočtové deficity.

Philipp Rösler sa počas svojej návštevy Slovenska stretol aj s premiérom Robertom Ficom a ministrom hospodárstva Tomášom Malatinským.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mo

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Kam po vysokej škole? Program Teach Next ponúka absolventom unikátnu možnosť ako naštartovať kariéru

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.