Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko opäť medzi najlepšími

BRATISLAVA 16. novembra –

Európska Komisia dnes zverejnila hodnotenie rozpočtov krajín Eurozóny. Slovensko sa opätovne zaradilo medzi premiantov, čo znamená, že návrh rozpočtu na budúci rok je plne v súlade s kritériami Paktu stability a rastu. Spoločnosť Slovensku v elitnom klube robia Nemecko, Holandsko, Luxembursko a Estónsko.

Slovensko tretí rok za sebou potvrdilo, že naše rozpočty sú naozaj kvalitné a Európska komisia ich hodnotí, ako tie, ktoré spĺňajú prísne kritériá. „Toto je skvelé ocenenie našej snahy a práce. Mám naozaj radosť, že opätovne patríme medzi tých najlepších“, uviedol minister financií Peter Kažimír.

Hodnotenie Komisie zaradilo Slovensko medzi najspoľahlivejšie krajiny v nastavenej fiškálnej politike v rámci celej Eurozóny. Aktuálny návrh rozpočtu tak zabezpečuje primeranú cestu k vyrovnanému rozpočtu a súčasne rešpektuje stanovené vládne priority.

Všetky doteraz predkladané rozpočty boli v súlade s národnými aj európskymi pravidlami. Po úspešnej konsolidácii v rokoch 2012 – 2013 sa Slovensko dostalo z procedúry nadmerného deficitu. Rozpočty na roky 2015 a 2016 boli rovnako ako ten budúcoročný plne v súlade s európskymi pravidlami.

O návrhu rozpočtu bude parlament rokovať už na najbližšej schôdzi, ktorá začína na budúci týždeň.

Viac info: http://ec.europa.eu/economy_finance/economic_governance/sgp/pdf/dbp/2016/communication_to_euro_area_member_states_2016_dbp_en.pdf

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vládne špičky na ITAPA prezradia, ako využijú miliardy z „korona fondu“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.