Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko dosiahlo najnižší deficit v histórii

BRATISLAVA 24. apríla –

Slovensko konsolidovalo verejné financie v minulom roku rýchlejšie než bolo plánované za pomoci pozitívneho vývoja ekonomiky, zvyšujúcej sa efektívnosti výberu daní a pozitívneho hospodárenia samospráv.

Eurostat dnes oficiálne potvrdil medziročné zníženie deficitu verejných financií o jeden percentuálny bod na úroveň 1,68 percenta HDP. Rozpočtovaný cieľ pritom bol na úrovni 1,93 percenta HDP.

„Slová nasledujú činy a dnešné čísla to potvrdzujú. Dnes prepisujeme históriu. Dosiahnutý výsledok znamená pokorenie doposiaľ najnižšieho deficitu v dejinách Slovenska z roku 2007. Zároveň sa nám darí znižovať aj pomer verejného dlhu k HDP,“ povedal minister financií Peter Kažimír.

Okrem deficitu totiž klesol vlani aj verejný dlh, keď dosiahol úroveň 51,94% HDP, čo znamená medziročné zníženie o pol percentuálneho bodu.

Schválený rozpočtový cieľ v roku 2017 vo výške 1,29 % HDP ostáva zachovaný.

Pre viac informácií:

http://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/7997684/2-24042017-AP-EN.pdf/d83f50f3-ecab-457a-a46b-f58d3e42a030

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Odporúčané články

Zdieľaná ekonomika má stúpajúci potenciál a je prioritou ju podporovať Hantuchová finišuje v príprave na ČSOB Bratislava Marathon, v jej štafete bude viacero známych ľudí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

Odporúčame

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...