Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: “Silk Road” Road-show Čína a Južná Kórea

BRATISLAVA 27. júla –

“Silk Road” Road-show Čína a Južná Kórea

Minister financií SR Peter Kažimír navštívil počas minulotýždňovej pracovnej cesty Čínu a Južnú Kóreu. Cieľom bolo inštitucionálnym a súkromným investorom aktualizovať situáciu v EÚ po referende vo Veľkej Británii z pohľadu slovenského predsedníctva, preskúmať možnosti vzájomných investícií a stretnúť sa s investormi, ktorí už na Slovensku pôsobia.

Stretnutia v Pekingu a Shanghai prebehli medzi mnohými aj s čínskou bankou ICBC – Industrial and Commercial Bank of China, najväčšou bankou sveta, CEFC China Energy Company, ale aj ratingovou agentúrou CCXI.

Slovenská strana prezentovala možný záujem emitovať v budúcnosti štátne dlhopisy na čínskom trhu – tzv. Panda Bonds, v rámci stratégie diverzifikácie portfólia. Rokovania sa venovali aj možnosti spolupráce s ICBC v investičnom fonde CEE Fund, ktorý v rámci projektu „One Belt One Road“ plánuje v regióne strednej a východnej Európy investovať do infraštruktúrnych projektov.

Čínski investori prejavili aktívny záujem o prehĺbenie spolupráce a pozvali slovenskú stranu na ďalšie kolo rokovaní v Európe a Číne, aby sa maximalizoval potenciál novodobej „Hodvábnej Cesty“, ktorej re-dizajn a nadviazanie na historický projekt má ambíciu zjednodušiť, zefektívniť a zvýšiť obchodné aktivity v rámci Euro-Ázijského regiónu.

Okrem finančných inštitúcií sa minister Kažimír stretol s predstaviteľmi spoločnosti Huawei a hovorilo sa o možnostiach spolupráce v oblasti vedy a výskumu, e-riešeniach pre štátnu správu, súkromný sektor, ale aj vyššie územné celky. Huawei prezentoval aj záujem o oblasť vedy a výskumu.

Pracovné stretnutia v hlavnom meste Južnej Kórey – Soul boli s predstaviteľmi Samsung Electronics, ktorí v rámci diskusie akcentovali dôležitosť investície na Slovensku z pohľadu prítomnosti spoločnosti na trhoch členských krajín EÚ. Predstavitelia spoločnosti tiež hovorili so slovenskou stranou o projekte vzdelávania na slovenských školách a možnostiach presahu do ďalších oblastí.

Témou rozhovorov s Korean Investment Corporation a KOTRA – Korea Trade-Investment Promotion Agency bolo predstavenie investičných možností pre kórejských inštitucionálnych a súkromných investorov, či už vo forme priamych zahraničných investícií alebo participácie v projektoch ako je Slovenský Investičný Holding (SIH).

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami vivo v Číne rozširuje ponuku skladacích top modelov o novinky X Fold2 a X Flip

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.