Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. septembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Rezort naďalej počíta s tohtoročným rastom ekonomiky 2,5%

BRATISLAVA 17. septembra (SITA) – Ministerstvo financií (MF) SR zachováva odhad rastu HDP v tomto roku na hodnote 2,5%, keďže nábeh nových exportných kapacít v automobilkách bol v prvom polroku nečakane rýchly. Dynamika rastu ekonomiky by v roku 2013 mala spomaliť
na úroveň 2,1%. Rast ekonomiky tlmí najmä zhoršenie výhľadu ekonomík našich obchodných partnerov. Mierny dodatočný vplyv majú aj konsolidačné opatrenia potrebných na dosiahnutie deficitu verejných financií pod 3% HDP.
V ďalších rokoch by malo dôjsť k postupnému oživeniu v zahraničí, na trhu práce a v domácom dopyte. Neistota okolo dlhovej krízy v eurozóne je naďalej hlavným rizikom prognózy.

Viac na http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=8297

Martin Filko
riaditeľ IFP

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mo

Odporúčané články

TOP MOMENTY ITAPA 2018: Technológie nám majú zlepšovať život, no ak chce Európa konkurovať Číne, musí konať spoločne a rýchlo Vaše smart riešenie môže zažiariť na Cene ITAPA!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies