Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Reakcia na tlačovú konferenciu SDKÚ-DS

BRATISLAVA 23. júla (SITA) –

Verejný dlh SR bol v roku 2012 tretí najnižší v rámci eurozóny. Nárast dlhu začiatkom roka 2013 bol spôsobený tým, že vláda plne pokryla potreby financovania štátu na celý rok 2013 za mimoriadne výhodných podmienok. Z uvedeného dôvodu sa neočakáva rast dlhu, práve naopak, jeho stabilizácia.
To, čo opozícia účelovo ignoruje, si naopak zahraniční investori všímajú, oceňujú a zároveň nakupujú slovenské dlhopisy za historicky najnižšie úrokové sadzby. SR si tak nielen požičiava za najnižšie úrokové sadzby, ale aj výrazne šetrí na dlhovej službe. Zatiaľ čo koncom roku 2011 si bývalá vláda nebola schopná požičať na medzinárodných trhoch, resp. na jeseň roku 2011 si bývalá vláda požičala za viac ako 4 %, v súčasnosti, aj vďaka dôvere finančných trhov, si je schopná vláda požičať za historicky najlepších podmienok, a to za 2,45 %.

tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Kampaň na úsporu energií spoločnosti Henkel Slovensko získala ocenenie v prestížnej súťaži Prokop

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.