Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Reakcia MF SR na tlačovú konferenciu opozičnej strany SaS

BRATISLAVA 19. októbra –

Chceme pripomenúť strane SaS, aby nezabúdala, že bola súčasťou vlády ktorá v roku 2011 zaviedla zdravotné odvody na dividendy.

My daňou z dividend nahrádzame práve tieto zdravotné odvody, ktoré sú vo výške 14%. Daň z dividend bude polovičná, teda 7%.

Pri zdravotných odvodoch sa pritom uplatňuje strop na úrovni približne 60-tis. eur ročne, čo znamená, že príjem nad touto úrovňou už odvodom nepodlieha. Výsledkom toho môže byť, že akcionári malých a stredných firiem môžu mať vyššiu odvodovú povinnosť ako akcionári veľkých firiem.

Zdaňovanie dividend je úplne štandardné v daňových systémoch najvyspelejších krajín sveta. Ide o bežnú prax. V porovnaní so sadzbami 35 krajín OECD, ktoré uplatňujú sadzbu z dividend ministerstvo financií navrhuje najnižšiu sadzbu (okrem Estónska, kde je ale iný systém). Keď sa pozrieme na okolité krajiny, tak ČR a Maďarsko majú sadzbu 15 percent, Poľsko 19 a Rakúsko 25 percent.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Huawei ponúkol jedinečný výlet do svojho 5G centra v Šen-čene

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.