Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Reakcia ku Dňu daňovej slobody

BRATISLAVA 2. júna –

Zasielame reakciu ku Dňu daňovej slobody:

Ministerstvo financií má dlhodobo výhrady voči rozdielnym metodikám výpočtu dňa daňovej slobody, ktoré skresľujú skutočné daňovo-odvodové zaťaženie v jednotlivých krajinách. Túto skutočnosť potvrdzuje aj fakt, že deň daňovej slobody pripadá na rozdielne dni v závislosti od zvolenej metodiky výpočtu a toho, ktorá inštitúcia výpočet robí.

Podľa MF SR by prepočty nemali započítavať napríklad výdavky štátu, ktoré v konečnom dôsledku skončia ako príjem iného verejného rozpočtu (napríklad pri platení sociálnych odvodov za poistencov štátu). Alebo výdavky, ktoré sú hradené z prostriedkov EU – tie tiež nezaťažujú našich občanov a podobne.
Podľa výpočtu aj zvyšovanie úspešnosti výberu daní, na úkor tých, ktorí sa im vyhýbajú, prispieva k spravodlivému daňovému systému, ale posúva deň daňovej slobody na neskorší termín.
Metodika a spôsob rozdielnych organizácií sa môžu líšiť, ale mali by byť korektné a postup výpočtu by mal čo najviac odzrkadľovať ekonomickú logiku a realitu. Ak by sme brali do úvahy všetky uvedené fakty, deň daňovej slobody by už bol za nami.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Politika LEI “Conformity Flag” ako riešenie v boji s online podvodmi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.