Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Rast cien je najnižší za dva a pol roka

BRATISLAVA 15. júla (SITA) –

Rast cien sa v júni opäť spomalil na úroveň 1,6 %. Ide o najnižší rast cien za posledného dva a pol roka. Medzimesačne rástli ceny o 0,1 %. Čistá inflácia dokonca medzimesačne poklesla a v medziročnom porovnaní došlo iba k miernemu jednopercentnému rastu. Najmenšie rasty zaznamenávame v sektore obchodovateľných tovarov s vysokou konkurenciou ako napr. nábytok, odevy a obuv. Regulované ceny sa medzimesačne nezmenili. V medziročnom vyjadrení sa regulované ceny zvýšili o 1 %. Rast cien v domácnostiach zamestnancov a dôchodcov bol totožný s rastom CPI.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami VÚB banka prefinancovala nákladné vozidlá za 5 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.