Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Projekt pre cezhraničné digitálne služby

BRATISLAVA 3. septembra (SITA) –

MF SR sa zapojilo do projektu pre cezhraničné digitálne služby

Ministerstvo financií SR sa v auguste 2013 zapojilo do pilotného projektu Európskej komisie „eSENS“ – Jednoduché Európske Sieťové Služby. Ide o jeden z najvýznamnejších európskych projektov, ktorého cieľom je uľahčiť prístup občanov a podnikateľov k elektronickým službám verejnej správy v rámci členských štátov EÚ.
Úlohou projektu e-SENS, ktorý zastrešuje veľké cezhraničné elektronické pilotné projekty, je zlepšovať a rozširovať už existujúce technické riešenia. Vďaka nemu si napríklad slovenská firma bude môcť založiť pobočku v niektorom členskom štáte EÚ a prostredníctvom plne digitalizovaných jednotných kontaktných miest môže jednoducho získať potrebné informácie o podmienkach, ktoré musí splniť, ako aj pomoc pri vypĺňaní online registrácie.
Projekt e-SENS prináša aj významné výhody pre bežných ľudí. Prepája vnútroštátne digitálne služby pre občanov, ktorí navštívia iný členský štát pracovne, z dôvodu štúdia alebo počas dovolenky. Zároveň sa má uľahčiť prístup k využitiu zdravotníckych služieb v zahraničí v prípade núdze a k využitiu právnych systémov únie.
Do projektu Európska komisia investuje počas troch rokov 13,7 milióna eur do ďalšieho rozvoja cezhraničných digitálnych verejných služieb. „Občania a podniky by mali mať možnosť vykonávať transakcie v rámci digitálneho jednotného trhu bez hraníc, v tom tkvie hodnota internetu,“ povedala podpredsedníčka Európskej komisie pre digitálnu agendu Neelie Kroes.
V rámci projektu e-SENS pracuje viac ako 100 partnerov z 20 krajín na rozvoji a realizácii hlavných prvkov, na základe otvorených noriem a špecifikácií v oblasti použitia elektronických občianskych preukazov, elektronického podpisu, elektronického doručovania dokumentov.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Stredná odborná škola potravinárska v Nitre: Tradičný recept na moderné vzdelávanie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.