Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. januára 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Prognóza IFP – neistota v eurozóne spomalí slovenský rast

BRATISLAVA 30. januára (SITA) –

Naša prvá tohtoročná prognóza koriguje naše predchádzajúce odhady nadol. Dlhová kríza v eurozóne v uplynulých mesiacoch nepriaznivo vplývala na ekonomiky našich obchodných partnerov a čoraz viac sa dotýka aj Slovenska. V roku 2013 sa to prejaví výraznejšie než v predošlom, keďže slabý zahraničný dopyt už nebude kompenzovaný spustením novej produkcie automobiliek. Ekonomika by mala v roku 2013 rásť miernejšie, o 1,2 %. Spotreba domácností tak bude naďalej tlmená vývojom miezd a nezamestnanosťou. V nasledujúcich rokoch by sa ekonomika mala postupne vrátiť k úrovniam rastu okolo 3 percent.

Makroekonomická prognóza bude základom našich nových odhadov daní a odvodov na roky 2013 až 2016, ktoré zverejníme v horizonte dvoch týždňov. Celú prognózu spolu s jej
komentárom nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8821

Martin Filko
riaditeľ Inštitútu finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Jungheinrich rok 2023 v číslach

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.