Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. februára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Priebežné plnenie štátneho rozpočtu

BRATISLAVA 3. februára –

Štátny rozpočet dosiahol ku koncu januára 2014 schodok vo výške 122,9 mil. eur. Oproti schválenému schodku vo výške 3,284 mld. eur, predstavuje deficit za január len 3,7 % z celoročného plánu.

Príjmy štátneho rozpočtu dosiahli 959,4 mil. eur, čo predstavuje 6,8 % z celoročných príjmov. Daňové príjmy dosiahli 876 mil. eur, teda viac ako 10 percent ročných príjmov. Výdavky štátneho rozpočtu dosiahli 1,082 mld. eur, 6,2 % schválených výdavkov.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 76,1 mil. eur. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný u dane z pridanej hodnoty (+48,1 mil. eur), u dane z príjmov právnických osôb (+9,5 mil. eur), u spotrebných daní (+8,6 mil. eur), dane z príjmov vyberanej zrážkou (+5,9 mil. eur) a u dane z príjmov fyzických osôb (+3,7 mil. eur). Ostatné dane zaznamenali medziročný nárast o 0,3 mil. eur.

Pozitívny vývoj bol zaznamenaný aj v rámci príjmov z rozpočtu EÚ, kde došlo k medziročnému nárastu o 6,8 mil. eur. V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu o 36,4 mil. eur. Výdavky štátneho rozpočtu boli pri medziročnom porovnaní taktiež vyššie, a to o 179,6 mil. eur.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=84&NewsID=659

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Tesco spojilo odborníkov, predstavili inovatívne riešenia neplytvania potravinami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.