Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Podpis zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s Iránom

BRATISLAVA 20. januára –

Minister financií podpísal v Iráne zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia

Podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky Peter Kažimír a minister hospodárskych vzťahov a financií Iránskej islamskej republiky Ali Taiebnia podpísali v utorok večer v Teheráne Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia a zabránení daňovému úniku v odbore daní z príjmov. Okrem toho ministri podpísali aj Dohodu medzi Slovenskou republikou a Iránskou islamskou republikou o podpore a vzájomnej ochrane investícií.

Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia chráni daňové subjekty oboch krajín voči riziku dvojitého zdanenia toho istého príjmu v obidvoch štátoch a nadmernému zdaneniu zahraničných investorov. Zmluva zároveň chráni štáty pred pokusmi o obchádzanie daní a daňovými únikmi.

„Som veľmi rád a verím, že podpísanie dvoch významných medzinárodných dohôd s Iránskou islamskou republikou podporí spoluprácu v oblasti obchodu a investícií a prispeje aj k ekonomickému rastu obidvoch krajín“, uviedol podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír.

Počas podnikateľskej misie sprevádzalo podpredsedu vlády a ministra financií Petra Kažimíra 39 slovenských firiem a spoločne mali možnosť nadviazať spoluprácu s viac ako 200 spoločnosťami z Iránu na dvoch podnikateľských fórach. Hlavnými oblasťami rozvoja spolupráce bola energetika, vodné hospodárstvo, finančníctvo, bankovníctvo a infraštruktúra.

Slovensko má záujem o užšiu spoluprácu hlavne v energetike, vrátane obnoviteľných zdrojov v oblasti strojárstva a vodného hospodárstva. Pozitívny záujem z Iránskej strany bol o sektor informačných a komunikačných technológií.

Oficiálnu návštevu Iránu ukončí dnes podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír stretnutím s 1. viceprezidentom Iránu Eshaq Jahangirim v Teheráne.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami PSS potvrdzuje svoj dlhodobo zodpovedný postoj k prírode a podnikaniu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.