Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Papierovými kolkami zaplatíte do konca roka

BRATISLAVA 2. júla –

Vzhľadom na množiace sa otázky verejnosti ohľadom používania papierových kolkových známok chce Ministerstvo financií SR informovať občanov, že papierové kolky sa budú predávať do konca novembra 2014. Uhradiť správne alebo súdne poplatky papierovými kolkami bude možné do konca tohto roka.
Ak napr. firme papierové kolky zvýšia alebo niekto nájde „v pančuche“ zabudnuté papierové kolky po 31. decembri 2014, bude ich môcť vrátiť prostredníctvom Slovenskej pošty na základe písomnej žiadosti, a to od 1. decembra 2014 až do 30. novembra 2015.
K žiadosti bude potrebné pripojiť kolkové známky a zoznam, v ktorom bude uvedený počet kolkov podľa ich hodnôt a celková suma predložených kolkov. Ak bude žiadateľom občan, uvedie meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu. Ak pôjde o firmu, v tom prípade sa uvedie názov a sídlo a číslo účtu, na ktorý sa má príslušná suma vrátiť. Slovenská pošta následne vyplatí žiadateľom sumu, ktorá zodpovedá nominálnej hodnote predložených a overených kolkov do 30 dní od overenia ich pravosti.
Platenie papierovými kolkovými známkami od budúceho roka úplne nahradí nový systém úhrady správnych a súdnych poplatkov prostredníctvom systému eKolok. Ten je v súčasnosti postupne nasadzovaný do prevádzky.
Cieľom nového spôsobu platenia správnych a súdnych poplatkov je zvýšenie komfortu občanov a firiem, zjednodušenie a sprehľadnenie celého systému. Nový platobný systém E-kolok sa od existujúcich platieb formou papierových kolkov odlišuje napr. v tom, že E-kolok zabezpečuje možnosti platby pre občana priamo na úrade, kde mu je služba štátu poskytnutá. V novom systéme tiež existujú viaceré možnosti platieb, teda umožňuje aj bezhotovostnú úhradu poplatkov. Pôjde o jeden z najmodernejších systémov platenia poplatkov v Európe.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=708

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Tesco končí s papierovými letákmi a spúšťa zľavy pre seniorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.