Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: OECD potvrdzuje, že vláda napreduje správnym smerom

BRATISLAVA 6. decembra (SITA) –

Správa OECD potvrdzuje, že Slovensko bude aj v nasledujúcom období jednou z najvýkonnejších ekonomík zoskupenia. Vláda SR sa stotožňuje s odporúčaniami navrhovanými v správe OECD, ktoré sú pre nás vo veľa prípadoch hodnotnou inšpiráciou a sú v súlade s našimi ambíciami. Správa OECD potvrdzuje, že vláda napreduje správnym smerom.
„Slovensko má jeden z najvyšších rastov ekonomiky spomedzi krajín OECD a je vnímané ako atraktívna krajina pre zahraničné investície,“ povedal generálny tajomník OECD Angel Gurria.

„Uvedomujeme si, že fiškálna konsolidácia je pre SR kľúčová a vláda SR musí urobiť všetko pre to, aby konsolidácia verejných financií nepoškodzovala aspekty ekonomického rastu. Snažili sme sa zaviesť také konsolidačné opatrenia, ktoré sa plošne nedotknú obyvateľov s nízkymi a strednými príjmami, ale zasiahnu vysokopríjmové skupiny obyvateľov,“ povedal minister financií Peter Kažimír na stretnutí s generálnym tajomníkom generálnym tajomníkom OECD Angelom Gurriom. „Vítame, že správa OECD pristupuje k našim konsolidačným opatreniam konštruktívne a že dostatočne oceňuje kroky, ktoré Slovensko v tomto smere už urobilo, napríklad zmeny v dôchodkovom systéme alebo prijatie zákona o rozpočtovej zodpovednosti. Práve preto sme už zaviedli niektoré opatrenia v oblasti DPH, ktoré majú zabrániť daňovým únikom a zneužívaniu daňového systému,“ dodal minister financií. Generálny tajomník OECD Angel Gurria vyzdvihol vytvorenie rezervy v počiatočnej fáze prípravy rozpočtu s tým, že rezerva má slúžiť pre prípad zhoršených očakávaní príjmov rozpočtu. Navyše, nie sú krajiny OECD, ktoré by išli takýmto

Podobne kľúčovou témou sú aj lepšie a efektívnejšie verejné výdavky. Priestor na ich plošné znižovanie je už vyčerpaný. Dôležitým projektom v tomto smere je ESO – komplexná reforma verejnej správy, od ktorej očakávame aj lepšie vynakladanie prostriedkov z verejných zdrojov, čo nám v správe odporúča aj OECD.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Slovenská spoločnosť Eurex Energy premieňa plasty na využiteľné chemické látky. Vďaka srdcu od Siemensu pracuje takmer autonómne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.