Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. mája 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: OECD očakáva pozitívny vývoj ekonomiky Slovenska

BRATISLAVA 6. mája –

Rast slovenskej ekonomiky podľa OECD sa v tomto roku zrýchli na 2 %. K rastu by mala po piatich rokoch pozitívne prispieť aj domáca spotreba vďaka oživeniu na trhu práce a výraznejšiemu rastu miezd, ktorý by mal postupne dobiehať rast produktivity.

Schodok verejných financií by sa mal aj vďaka lepšiemu výberu daní, zvýšenej spotrebe a rastúcim mzdám znížiť z tohtoročných 2,7% na 2,6% HDP v roku 2015. Verejný dlh podľa OECD neprekročí v sledovanom období 57 % HDP.

Okrem domácej spotreby bude rast ťahať aj výraznejší zahraničný dopyt po našich výrobkoch a službách. Pozitívne vidí OECD vývoj na Slovensku aj v budúcom roku, kedy by mal rast HDP dosiahnuť 2,9 %. „Zvýšenie tempa rastu slovenskej ekonomiky dáva predpoklady na to, by si viac ľudí na Slovensku našlo prácu,“ povedal minister financií Peter Kažimír.

Rast cien bude podľa OECD v tomto roku iba mierny, a to na úrovni 0,4 %. V roku 2015 by mali ceny rásť len jednopercentným tempom. „Zároveň budeme svedkami rastu životnej úrovne, keď nielen MF SR, Európska komisia, ale už aj OECD očakáva rast reálnych miezd,“ konštatoval Peter Kažimír.

Miera nezamestnanosti klesne podľa OECD z minuloročných 14,2 % na 13,2 % v roku 2015. OECD predpovedá Slovensku aj rast zamestnanosti.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=687

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Slovenská spoločnosť Eurex Energy premieňa plasty na využiteľné chemické látky. Vďaka srdcu od Siemensu pracuje takmer autonómne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.