Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Odporúčania Európskej komisie bývalá vláda neplnila

BRATISLAVA 30. mája (SITA) –

Odporúčania Európskej komisie pre Slovenskú republiku ostali predchádzajúcim vládnym kabinetom nepovšimnuté a stav ich napĺňania je kritický. Aj k takýmto záverom dospela komisia vo svojej pravidelnej správe v rámci tzv. Európskeho semestra, ktorú zverejnila 30. mája.
V situácii keď deficit zostáva stále vysoký, efektívnosť verejnej správy a efektívnosť zdaňovania je nízka a nezamestnanosť jedna z najvyšších v EÚ hodnotenie plnenia odporúčaní Európskej komisie rok 2011 vyznieva pre Slovensko veľmi negatívne.
Európska komisia konštatuje, že v boji proti daňovým únikom, v zlepšení výberu daní, ani v zavádzaní nových daní v oblasti životného prostredia nebolo dosiahnuté ž, alebo len minimálne úsilie. financií a podpredseda vlády SR Peter Kažimír skonštatoval, že, „tak toto konštatovanie pôsobí pre dobré meno krajiny veľmi negatívne.“ Reforma dôchodkového systému bola stiahnutá z parlamentu. Napriek pokusom o reformu trhu práce sa žiadne zmeny neuskutočnili. Žiaden pokrok sa nedosiahol ani v znižovaní daňovo-odvodového zaťaženia zamestnancov s nízkymi mzdami, ani v zlepšovaní administratívnych kapacít verejných služieb zamestnanosti. Komisia tiež konštatuje, že v oblasti daní Slovensko nenaplnilo žiadne z minuloročných odporúčaní. Za kritickú možno považovať aj časť venovanú modernizácii verejnej správy.
Minister financií a podpredseda vlády SR Peter Kažimír skonštatoval, že, „dá sa povedať, že Slovensko splnilo z odporúčaní EK za minulý rok len jediné a to ktoré sa týkalo schválenia ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti a tu bez nejakej domýšľavosti si dovolím podotknúť, že sa tak stalo jedine a jedine s podporou vtedajšej opozície. Inak by sa to nepodarilo.“

tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mo

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Nedovolená hra: milióny Európanov sledujú športové podujatia nelegálne a kupujú falošné športové vybavenie, čo výrobcov stojí 850 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.