Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Odhady daňovo-odvodových príjmov verejnej správy

BRATISLAVA 6. decembra (SITA) –

Predchádzajúce odhady daňovo-odvodových príjmov verejnej správy pre roky 2012 až 2015 znižujeme na porovnateľnej báze o 0,3 % HDP, čo predstavuje 231 mil. eur v roku 2012 a 254 mil. eur v roku 2013. Pokles očakávaných daňových a odvodových príjmov oproti septembrovej prognóze je spôsobený predovšetkým horším plnením dane z pridanej hodnoty a dane z príjmu právnických osôb. Legislatívne zmeny zlepšujú prognózu príjmov v rokoch 2013 až 2015 každoročne o 0,6 % HDP. V rokoch 2013 až 2015 je celkovo prognóza v dôsledku parlamentom schváleného konsolidačného balíčka oproti predchádzajúcemu výboru pozitívna o 0,2 % HDP1. Prognóza je podľa Výboru pre daňové prognózy realistická.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=575

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Revolučný SiteView od PlanRadaru začne novú éru v riadení stavebných projektov. S využitím umelej inteligencie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.