Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Nová makroekonomická prognóza

BRATISLAVA 19. septembra –

Slovenská ekonomika si aj v tomto roku zopakuje silný rast o 3,6 %. Hlavnými ťahúňmi budú spotreba domácností, ale aj čistý export. Pozitívny vývoj zaznamená aj trh práce, kde sa vytvorí takmer 50 tisíc nových pracovných miest. Rast reálnych miezd prekročí 3%-nú úroveň už druhý rok po sebe. Inflácia sa bude počas najbližších rokov zotavovať iba veľmi pomaly. Aj na budúci rok bude ekonomika rásť svižným 3,5 % – ným tempom, a to i pri miernom vplyve Brexitu na ekonomiku eurozóny.

Detailnú makroekonomickú prognózu, vrátane prezentácie a zápisu z rokovania Výboru pre makroekonomické prognózy nájdete na nasledovnej webovej linke:
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=11215

Lucia Šramková, MF SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Niké v novej kampani s Jánom Lašákom prináša klientom majstrovské bonusy!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.