Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Ministri financií rokovali o znížení zaťaženia práce

BRATISLAVA 8. júla –

Ministri členských štátov eurozóny na bruselskom zasadaní diskutovali o potrebe zredukovať daňový klin na prácu, keďže zaťaženie práce patrí v eurozóne k najvyšším na svete.

Euroskupina považuje znižovanie daňovo-odvodového zaťaženia práce za jasnú politickú prioritu.

V tejto súvislosti minister financií SR Peter Kažimír predstavil nedávnu iniciatívu vlády znížiť odvody pre zamestnancov s nízkymi až stredne vysokými príjmami, ktorá sa nesie presne v duchu odporúčaní euroskupiny.

Slovensko sa tak radí k tým členským krajinám eurozóny, o ktorých euroskupina vo svojom vyhlásení uviedla, že už dnes zavádzajú reformy daňovo-odvodového zaťaženia.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vládna špička na ITAPA: Dezinformácie sú verejný nepriateľ číslo 1. Počas koronakrízy nabrali na sile, musíme začať konať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.