Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. októbra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Ministri financií o koordinovanom boji proti daňovým únikom

BRATISLAVA 2. októbra –

Ministri financií krajín V4, Rakúska a Nemecka dnes v Prahe konzultovali ako zintenzívniť a zefektívniť medzinárodnú vzájomnú spoluprácu v boji proti daňovým únikom. Minister financií Peter Kažimír prezentoval praktické skúsenosti a výsledky, ktoré dosiahla finančná správa na Slovensku.

Ministerstvo financií sa na boj s daňovými únikmi zameriava dlhodobo. Na začiatku bol boj proti daňovým únikom postavený na represii. Postupne sa do praxe dostávajú opatrenia z akčného plánu. Ministerstvo financií a finančná správa v tomto smere úzko spolupracuje aj s políciou, prokuratúrou. V roku 2012 bol vytvorený tím tzv. daňovej kobry, ktorý zaznamenáva úspechy pri odhaľovaní zločinov spojených s daňovými únikmi. Rok 2013 bol zameraný najmä na úniky pri DPH a bolo prijatých množstvo opatrení, ktoré pre štátnu kasu znamenali zlepšený výber daní a zastavenie poklesu efektívnej daňovej sadzby, ktorá klesala od roku 2005 do roku 2012.

“Za Slovenskú republiku preto môžem zodpovedne vyhlásiť, že v ostatných rokoch sme v boji proti daňovým podvodom úspešní. A budeme radi, ak naše úspechy poslúžia ako inšpirácia pre partnerské krajiny a aj tie budú v boji proti daňovým únikom rovnako úspešné“, uviedol po stretnutí minister financií Peter Kažimír.

V boji proti daňovým únikom chce Slovensko pokračovať aj naďalej a preto je podľa ministra nevyhnutná dôsledná spolupráca aj s okolitými krajinami.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Slovenské firmy a samosprávy trápi nedostatok peňazí. Recept na riešenie financovania prinesie nová konferencia ECOFIN 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.