Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. novembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Ministerstvo financií SR spracovalo brožúru k miestnym daniam

BRATISLAVA 19. novembra –

Ministerstvo financií Slovenskej republiky spracovalo informačnú brožúru Financie a miestne dane v samospráve, ktorou chce širokej verejnosti priblížiť základné informácie o financovaní miestnej územnej samosprávy, miestnych daniach a poplatkoch.

„Táto brožúra obsahuje základné informácie, ktoré širokej verejnosti približujú oblasť financovania miest a obcí a tiež približujú miestne dane a poplatky, o ktorých síce rozhodujú miestne a obecné zastupiteľstvá, ale ich obyvatelia majú
príležitosť sa k nim vyjadriť ešte pred ich samotným schválením,“ hovorí štátny tajomník rezortu financií Radko Kuruc.

Brožúra je spracovaná v digitálnej verzii, vďaka čomu k nej má prístup každý, kto si ju stiahne z internetu. „Preto sme oslovili Združenie miest a obcí Slovenska, aby v spolupráci so svojimi členskými samosprávami zabezpečili jej propagáciu cez web stránky samospráv. Zároveň je zverejnená na web stránke nášho ministerstva a budeme sa tešiť, ak nám v jej sprístupnení verejnosti pomôžu napríklad aj miestne portály,“ zdôrazňuje Radko Kuruc.

Výkonný podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Turčány považuje túto brožúru za atraktívny spôsob informovania verejnosti o jednej z kľúčových oblastí samosprávy. „Je to jeden zo spôsobov, ako zvýšiť záujem obyvateľov o spravovanie a rozhodovanie v samosprávach. Združenie miest a obcí Slovenska túto informačnú brožúru poskytne členským samosprávam s tým, aby ju v prípade záujmu zverejnili na svojich web stránkach, prípadne, aby ju poskytli obyvateľom, ktorých majú vo svojich mailových databázach.“

Brožúra „Financie a dane v miestnej samospráve“ je v tomto období mimoriadne aktuálna, nakoľko obce aj mestá pripravujú návrhy všeobecne záväzných nariadení a miestnych daniach a poplatku, a následne budú pripravovať obecné rozpočty pre budúci rok. Celý tento proces je otvorený aktívnemu záujmu obyvateľov, ktorí sa do ich tvorby môžu zapojiť pripomienkovaním samotných návrhov.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=752

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.