Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. augusta 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Ministerstvo financií SR podpísalo s USA dohodu FATCA

BRATISLAVA 31. júla –

Dňa 31. 7. 2015 sa na Ministerstve financií SR uskutočnil podpis Dohody medzi Slovenskou republikou a Spojenými štátmi americkými na zlepšenie dodržiavania medzinárodných predpisov v oblasti daní a na implementáciu zákona FATCA (ďalej len „dohoda FATCA“).

Za Slovenskú republiku bol splnomocnený na podpis štátny tajomník Ministerstva financií SR Ivan Lesay a za Spojené štáty americké Rudolf Perina, Chargé d’Affaires z Veľvyslanectva USA v Bratislave.

Na základe dohody FATCA bude medzi zmluvnými štátmi prebiehať automatická výmena informácií na daňové účely o príjmoch na finančných účtoch rezidentov zmluvných štátov.

Dohoda FATCA je v Slovenskej republike adresovaná najmä odbornej informovanej verejnosti, ktorou sú finančné inštitúcie. Účelom predmetnej dohody je zabránenie daňovým únikom a podvodom a zlepšenie výberu daní.

Po podpise bude dohoda FATCA predložená na vyslovenie súhlasu Národnej rady SR a ratifikáciu.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.