Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Minister financií v Bruseli hovoril o fiškálnej únii

BRATISLAVA 8. septembra –

Minister financií Peter Kažimír sa vo štvrtok večer v Bruseli zúčastnil výročného stretnutia európskeho top think-tanku Bruegel, kde mal hlavný prejav na tému „Budúcnosť integrácie eurozóny a Európskej únie“.

Minister načrtol možný scenár integračných úsilí ústiacich do vytvorenia fiškálnej únie. „Som presvedčený o potrebe vytvorenia fiškálnej únie, je to tá najlepšia možnosť“, povedal Peter Kažimír a dodal, že „potrebujeme vytvoriť fiškálnu úniu s nástrojmi a inštitúciami, ktorých cieľom a úlohou je posilniť eurozónu“.

Minister Kažimír v súvislosti s integračným úsilím hovoril aj o potrebe dodržiavania pravidiel, implementácii reforiem ako aj nevyhnutnosti využiť súčasnú atmosféru naklonenú ambícii pohnúť sa s Európskym projektom dopredu. V tomto období pracujú krstní otcovia eura – Nemecko a Francúzsko – na akejsi cestovnej mape pre Európu. Je to plán, ktorý má byť európskym kolegom predstavený v najbližších týždňoch a bude sa o ňom následne hovoriť ako na úrovni expertov, ministrov tak na úrovni hláv štátov členských krajín.

Celý príhovor (EN): http://bruegel.org/2017/09/speech-by-peter-kazimir-at-bruegel-annual-dinner-2017/

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami ESG. Naliehavosť začína byť hmatateľná

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.