Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. októbra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Minister financií rokoval vo Washingtone s medzinárodnými inštitúciami

WASHINGTON/BRATISLAVA 15. októbra –

Minister financií Peter Kažimír sa spoločne so štátnym tajomníkom Radkom Kurucom a hlavným ekonómom Biswajitom Banerjee zúčastnili výročného zasadnutia Medzinárodného menového fondu vo Washingtone. MMF predstavil tak ako každý rok aktualizované hodnotenie stavu svetovej ekonomiky, ako aj správu o finančnej stabilite.

Oživenie globálnej ekonomiky naberá na sile a kľúčové odporúčanie MMF vládam je aby využili súčasné priaznivé podmienky na implementáciu štrukturálnych reforiem podporujúcich budúci ekonomický rast.

V rámci výročného zasadnutia MMF sa minister Kažimír stretol aj s viceprezidentom Svetovej Banky (WB) pre Európu a strednú Áziu Cyril Muller. Na stretnutí sa hovorilo o možnostiach prehĺbenia vzájomnej spolupráce s WB pri projekte Hodnota za peniaze, výmene skúseností Slovenska ako so štrukturálnymi tak systémovými reformami a v neposlednom rade aj problematike regionálnych rozdielov.

Slovenská delegácia okrem spomenutých stretnutí absolvovala rokovania s expertnými tímami MMF, na ktorých hovorili o predloženom návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok a téme spending review. Stretnutia s komerčnými bankami boli venované diskusiám o súčasných trhových podmienkach a možnej budúcej spolupráci pri syndikovaných bondoch.

Pre viac info prepis šéfky MMF Christine Lagarde:

http://www.imf.org/en/News/Articles/2017/10/12/tr101217-transcript-of-imf-managing-director-press-conference

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Cena Dionýza Ilkoviča 2024: Nominujte výnimočných učiteľov a učiteľky, ktorí stoja za úspechmi mladých vedeckých talentov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.