Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: MF SR bude zverejňovať viac údajov o spotrebiteľských úveroch

BRATISLAVA 1. júla –

Ľudia budú mať k dispozícii viac údajov o spotrebiteľských úveroch. Ministerstvo financií SR bude na svojej internetovej stránke zverejňovať údaje o objemoch novoposkytnutých spotrebiteľských úverov a priemerné hodnoty ročnej percentuálnej miery nákladov na jednotlivé typy spotrebiteľských úverov aj za bankový sektor, teda za banky a pobočky zahraničných bánk.
Zverejňovanie týchto údajov upravuje vyhláška o predkladaní údajov veriteľmi poskytujúcimi spotrebiteľské úvery, ktorú Ministerstvo financií SR predložilo do pripomienkového konania. Údaje za bankový sektor sa budú zverejňovať na účely stanovenia najvyššej prípustnej odplaty pri poskytnutí peňažných prostriedkov. Účinnosť vyhlášky sa navrhuje od 1. augusta 2014.
Ministerstvo financií SR už v súčasnosti zverejňuje na svojom webe údaje o objemoch novoposkytnutých spotrebiteľských úverov a kreditných kariet kumulatívne za všetkých veriteľov, teda za bankové aj nebankové subjekty, a priemerné hodnoty ročnej percentuálnej miery nákladov na jednotlivé typy spotrebiteľských úverov a kreditných kariet.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=706

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Tetra Pak Index ukazuje, že osobné zdravie a zdravie planéty sú v mysliach spotrebiteľov čoraz viac prepojené

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.