Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Medzinárodný boj proti daňovým únikom

BRATISLAVA 30. októbra –

Slovensko podporuje medzinárodné úsilie v boji proti daňovým únikom

Slovensko v stredu spoločne s členskými krajinami OECD a G20 odštartovalo koordinovaný medzinárodný boj proti daňovým únikom. Nový štandard automatickej výmeny informácií prinesie zjednodušenie procesov, vyššiu efektivitu a nižšie náklady všetkých zainteresovaných subjektov.
Ide o významný krok smerom k vyššej transparentnosti a ukončeniu bankového tajomstva v daňových záležitostiach v rámci EÚ.
„Slovensko plne podporuje väčšiu transparentnosť pri daňových náležitostiach a povinnostiach, zameranú na boj proti daňovým únikom,“ povedal minister financií Peter Kažimír.
Skupina tzv. Early Adopters, do ktorej patrí aj Slovensko, podpísala dohovor, v ktorom sa krajiny zaviazali spustiť v septembri 2017 automatickú výmenu informácií. K podpisu došlo pri príležitosti siedmeho zasadnutia Globálneho fóra zameraného na transparentnosť a výmenu informácií na daňové účely, ktoré sa konalo 28.- 29. októbra v Berlíne.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Otec a syn Bacigalovci pracujú spoločne v Amazone. „Pomohlo nám to k vzájomnému rešpektu,“ tvrdia obaja

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.