Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Medzinárodná konferencia TATRA SUMMIT

BRATISLAVA 7. novembra –

Na TATRA SUMMITE sa bude hovoriť o veľkých investíciách

Už o niekoľko dní sa bude v Bratislave konať medzinárodná konferencia TATRA SUMMIT, ktorá bude zameraná na investície do veľkých európskych projektov. Medzi oblasti, do ktorých budú smerovať strategické investície, patria výskum a vývoj, digitálna ekonomika, energetika, doprava a životné prostredie.

O rozdeľovaní investícií bude na konferencii diskutovať Špeciálna pracovná skupina EÚ (Task Force) pre investície.
„Prvé stretnutie členov Task Force vytvorenej ministrami financií EU pre identifikáciu kľúčových európskych investičných projektov so zástupcami súkromného sektora bude dôležitou súčasťou TATRA SUMMITU,“ uviedli minister financií Peter Kažimír a štátny tajomník Vazil Hudák.

Nedávno vytvorená skupina by mala vypracovať odporúčania pre ministrov financií všetkých štátov EÚ, ktorí potom rozhodnú, do ktorých veľkých európskych projektov investovať. Nový predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker plánuje v najbližších troch rokoch investovať až tristo miliárd eur do reštartovania európskej ekonomiky.

Ministerstvo financií v tejto súvislosti uvádza, že „novembrový Tatra Summit vytvorí jedinečný priestor pre politikov, finančný sektor a expertov identifikovať reálne kontúry plánu oživenia ekonomiky eurozóny skrz rast investícií a lepšie prepojenie verejných a súkromných finančných zdrojov.“

Súčasťou TATRA SUMMITu, ktorý sa uskutoční v Bratislave od 11. do 13. novembra, bude aj predstavenie Slovenského investičného holdingu, ktorý má ambíciu zhromažďovať verejné a súkromné zdroje.

Organizátorom TATRA SUMMITu je Centrum pre európske záležitosti, člen Stredoeurópskej strategickej rady, v spolupráci s Ministerstvom financií a bruselský think tank Bruegel. TATRA SUMMIT sa uskutoční aj vďaka partnerom, ktorými sú Tatra banka a SAAB.

Súčasťou podujatia bude po prvý raz aj TATRA SUMMIT Investičné fórum. TATRA SUMMIT má ambíciu stať sa ekonomickou verziou konferencie GLOBSEC, ktorú tiež organizuje Stredoeurópska strategická rada.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Druhá Vicemiss 2021 Jana Vozárová odchádza na svetovú súťaž Miss Supranational 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.