Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Malým podnikom znovu klesne administratívna záťaž

BRATISLAVA 9. júla –

Po tom, ako od začiatku roka klesla administratívna záťaž pre mikro podniky, prichádza Ministerstvo financií s ďalšími opatreniami, ktoré podnikateľom uľahčia život.
Ministerstvo financií SR v novele zákona o účtovníctve predkladá ďalšie podrobnejšie členenie účtovných jednotiek. Vymedzuje tri veľkostné skupiny účtovných jednotiek. Okrem mikro účtovných jednotiek vymedzuje veľkostnú skupinu malých účtovných jednotiek a veľkých účtovných jednotiek.
Zníženie administratívnej záťaže sa dotkne malých účtovných jednotiek, ktorým sa zníži rozsah informácií uvádzaných v poznámkovej časti účtovnej závierky. Nebudú musieť, tak ako doposiaľ, poskytovať napr. prehľad o pohybe vlastného imania, členenie čistého obratu a pod.
Zároveň sa navrhuje, aby účtovné jednotky mohli požiadať o kópiu uloženého dokumentu alebo jeho časti aj na jednotných kontaktných miestach.
Novela zákona o účtovníctve je tiež zameraná na vylepšenie funkcionality Registra účtovných závierok s cieľom znížiť počet nesprávnych a neúplných podaní.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=715

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Bratislavský chlapčenský zbor v Opere SND prezradí tajomstvá ľudského hlasu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.