Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Litve môžeme odovzdať skúsenosti s prijímaním eura

BRATISLAVA 8. apríla –

Minister financií Peter Kažimír prijal v utorok litovskú delegáciu vedenú viceministrom financií Algimantasom Rimkunasom. Hlavnou témou rokovania bolo prijatie eura, na ktoré sa v súčasnosti Litovská republika pripravuje.

Litovský viceminister odovzdal Petrovi Kažimírovi rozsiahlu správu o plánovanom zavedení eura v jeho krajine a informoval ho aj o plnení Maastrichtských kritérií zo strany Litvy. Minister financií vyjadril pochopenie nad náročným obdobím, ktorým je proces prípravy na prijatie spoločnej meny. So svojím litovským partnerom sa podelil aj o osobné skúsenosti z obdobia, kedy sa euro zavádzalo na Slovensku a on pôsobil ako štátny tajomník rezortu financií.

Okrem témy eura dominovala stretnutiu aj téma predsedníctva Európskej rady. Litva už bola predsedníckym štátom, zatiaľ čo Slovensko táto skúsenosť iba čaká. Litovský viceminister preto pozval predstaviteľov MF SR na návštevu Litvy, počas ktorej by o tejto téme mohli podrobnejšie rokovať.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Cestovatelia, pozor! Bratislavské letisko prináša ďalšiu luxusnú novinku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.