Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. januára 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Linka pomoci pre problémy s hraním

BRATISLAVA 31. januára (SITA) –

Tlačová správa „LINKA POMOCI PRE PROBLÉMY S HRANÍM“, v ktorej Ministerstvo financií SR zverejňuje telefónne číslo pomoci s cieľom prevencie a boja proti závislosti na hazardných hrách.
Linka bude funkčná od 1.2.2013.

LINKA POMOCI PRE PROBLÉMY S HRANÍM

V nadväznosti na ustanovenie § 35 ods. 24 zákona č. 439/2012 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov
Ministerstvo financií Slovenskej republiky zverejňuje telefónne číslo
na „LINKU POMOCI PRE PROBLÉMY S HRANÍM“, ktorá bude funkčná od 1.2.2013

LINKA POMOCI PRE PROBLÉMY S HRANÍM

0800 800 900

Linka pomoci je zriadená s cieľom prevencie a boja proti závislosti na hazardných hrách a je určená na pomoc nielen ľuďom, ktorí majú problémy s hraním, ale aj pre ich rodinných príslušníkov a známych, ktorí chcú spoločne nájsť východisko z problémov vzniknutých zo závislosti na hazardných hrách.

Telefónnu linku bude prevádzkovať Centrum pre liečbu drogových závislostí, Hraničná 2, Bratislava. Centrum je špecializované zdravotnícke zariadenie pôsobiace v oblasti prevencie, diagnostiky a liečby látkových a nelátkových závislostí a je príspevkovou organizáciou zriadenou Ministerstvom zdravotníctva SR.

Linka pomoci je bezplatná s prevádzkovým časom pondelok až piatok od 9.00 hod do 17.00 hod Mimo prevádzkových hodín bude k dispozícií záznamník. Ak sa praxou preukáže potreba zmeny prevádzkového času, prehodnotí sa jeho prispôsobenie volajúcim. Na linke pomoci budú pôsobiť špecialisti z Centra pre liečbu drogových závislostí, ktorí budú poskytovať poradenskú službu a pomôžu hľadať riešenia.

Telefónne číslo na Linku pomoci pre problémy s hraním sú povinní zverejniť prevádzkovatelia vybraných druhov hazardných hier na viditeľnom mieste na nimi prevádzkovaných zariadeniach bezodkladne.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;mo

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Slovensko má problém s obezitou, upozorňuje na to aj Kaufland

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.