Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Komentár k štátnemu rozpočtu – október 2016

BRATISLAVA 2. novembra –

Štátny rozpočet v októbri so schodkom 420 mil. eur

Výdavky štátneho rozpočtu boli ku koncu októbra 2016 medziročne nižšie až o 1,677 mld. eur, čo predstavuje -12,7 %. Príjmy štátneho rozpočtu boli nižšie o 892 mil. eur (-7,4 %). Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu októbra schodok vo výške 420,6 mil. eur. Uvedené hospodárenie znamenalo medziročné zníženie schodku štátneho rozpočtu o 784,9 mil. eur, čo predstavuje -65,1 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 637 mil. eur (+7,4 %). Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z príjmov právnických osôb vo výške 627 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 67 mil. eur, pri dani vyberanej zrážkou vo výške 12 mil. eur a pri dani z medzinárodného obchodu a transakcií o 1,4 mil. eur. Mierny pokles bol zaznamenaný pri dani z pridanej hodnoty a pri dani z príjmov fyzických osôb.

V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu príjmov z administratívnych poplatkov o 11,5 mil. eur. Kapitálové príjmy sú medziročne nižšie o 1,1 mil. eur.

Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný pokles o 126 mil. eur (-12,6 %). V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 1,506 mld. eur, resp. -58,8 % s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 287 mil. eur, resp. -59,7 %.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Sú akcie na dne alebo príde ešte hlbšie dno?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.