Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. augusta 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

BRATISLAVA 24. augusta –

Pozíciu hlavného ekonóma Ministerstva financií SR zastáva od polovice augusta americký ekonóm Biswajit Banerjee. Spolu s riaditeľkou Inštitútu finančnej politiky (IFP) Luciou Šrámkovou tvoria Útvar hlavného ekonóma na MF SR.

Biswajit Banerjee pôsobil do júla tohto roka ako hlavný ekonóm Slovinskej národnej banky a je členom Výboru pre menovú politiku Európskej centrálnej banky. Pán Banerjee je bývalým vysokým zamestnancom Medzinárodného menového fondu, kde viedol monitorovacie a programové misie v niekoľkých krajinách strednej a juhovýchodnej Európy vrátane Grécka, Macedónska, Slovenska a Slovinska.

„Myslím, že sme v situácii keď potrebujeme aj pohľad zvonku a toto bol môj kľúčový cieľ, spolupracovať s ľuďmi, ktorí majú horizontálnu skúsenosť nielen z Európy, ale aj z iných častí sveta, a má iný pohľad na to, čo sa deje u nás doma“, vysvetlil minister financií Peter Kažimír, prečo si pri obsadení pozície hlavného ekonóma vybral odborníka zo zahraničia.

Nie je to prvá spolupráca so slovenským ministerstvom financií. Už v minulosti pracoval B.Banerjee ako externý poradca ministra financií Petra Kažimíra. Okrem toho pripravoval vzdelávacie kurzy v oblasti finančného plánovania pre vysokých vládnych úradníkov v Bangladéši.

Za rozhodnutím prijať post hlavného ekonóma na ministerstve financií SR je jeho rastúci záujem o úlohu fiškálnej a štrukturálnej politiky pri podpore rastu a makroekonomickej stability.

„Identifikoval som tri hlavné oblasti, ktorým by sme sa mali s kolegami venovať. Prvou je zlepšenie postavenia Slovenska v medzinárodnom obchode, ďalej zefektívnenie výberu daní a treťou je skúmanie možností zmierňovania regionálnych rozdielov, aj prostredníctvom výstavby infraštruktúry“, uviedol hlavný ekonóm MF SR Biswajit Banerjee,ktorý v minulosti vyučoval na Haverford College, Wharton School of the University of Pennsylvania a Oxfordskej univerzite. Biswajit Banerjee získal doktorát z ekonómie na Oxfordskej univerzite a je autorom a spoluautorom niekoľkých odborných publikácií a článkov v renomovaných odborných časopisoch.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Dobrá správa pre Slovensko: Ceny stoviek potravín výrazne klesli

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.