Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Fitch verí v silu slovenskej ekonomiky

BRATISLAVA 10. februára –

Ratingová agentúra Fitch Ratings v piatok 10. februára 2017 potvrdila dlhodobý rating Slovenska na úrovni A+ so stabilným výhľadom. V našej krajine očakáva rýchly ekonomický rast, viac investícií a pokles verejného dlhu.

Agentúra vo svojej správe vyzdvihuje rýchlejší ekonomický rast SR v porovnaní s inými vyspelými krajinami. V tomto roku by podľa odhadov agentúry mala naša ekonomika rásť na úrovni 3,3 % a v roku 2018 na úrovni 3,5 %. Takémuto rýchlemu rastu bude napomáhať aj zvyšujúca sa spotreba domácností a pozitívny vývoj na trhu práce.

V tomto roku by sa podľa odhadov agentúry mali opäť zvýšiť investície vďaka prostriedkom z fondov Európskej únie a pokračujúcim súkromným investíciám do automobilového priemyslu, ktoré by do roku 2020 mali zvýšiť celkovú výrobnú kapacitu áut na Slovensku približne o 150 000 kusov ročne.

V dlhodobom horizonte prognózuje agentúra pokles verejného dlhu na 44 % HDP v roku 2026. Slovenský bankový sektor zostáva stabilný a podiel problémových úverov sa medziročne znížil zo 4,8 % v roku 2015 na 4,3 % v roku 2016.

Medzi hlavné problémy našej ekonomiky však podľa agentúry patrí slabá infraštruktúra na stredom a východnom Slovensku a pretrvávajúca nezamestnanosť medzi marginalizovanými komunitami.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Lalela Mswane z Juhoafrickej republiky víťazkou Miss Supranational 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.