Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Firmy v Iráne predrokovali kontrakty za 100 mil. eur

BRATISLAVA 21. januára –

Projekty na výstavbu ekologických ropných zásobníkov a spoluprácu pri výrobe ľahkých vrtuľových lietadiel, rámcovo dohodli slovenské firmy so svojimi partnermi počas podnikateľskej misie v Iráne. Výška kontraktov je 100 miliónov eur.

Dohody boli predrokované počas podnikateľskej misie slovenských firiem v Iráne, ktorá sa konala od 17. do 20. januára 2016 a bola súčasťou oficiálnej návštevy podpredsedu vlády a ministra financií SR Petra Kažimíra v Iráne. „S Iránskou islamskou republikou sme podpísali medzinárodné dohody o vzájomnej ochrane investícií a o zamedzení dvojitého zdanenia príjmov,“ uviedol Peter Kažimír po návrate z Iránu.

Slovensko sa tak zaradilo medzi prvé štáty EÚ, ktoré týmto spôsobom uľahčujú svojim podnikateľom spoluprácu s Iránom. Zároveň dochádza k podpore vzájomného obchodu a investícií v čase uvoľňovania ekonomických sankcií voči Iránu.

V oblasti podpory investícií a obchodu má spoluprácu zvýšiť aj Memorandum o porozumení podpísané medzi Organizáciou pre investície, ekonomickú a technickú spoluprácu Iránu a agentúrou SARIO.

Rovnako bola nadviazaná spolupráca aj s Islamskou azadskou univerzitou, pretože obe strany majú veľký záujem o spoluprácu medzi univerzitami v oblasti vedy a výskumu, pri študijných výmenách a na štipendijných programoch.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Prichádza IT pomoc počas lockdownu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.