Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Elektronizácia verejnej správy ide do finále

BRATISLAVA 30. apríla –

Elektronizácia verejnej správy ide do finále, workshopy majú „vychytať“ možné nedostatky

Elektronická matrika, elektronické vybavovanie sociálnych dávok, výpis s registra trestov, či prihlásenie vozidla cez internet. Aj tieto služby vrátane desiatok ďalších budú môcť občania využívať už tento rok z pohodlia svojho domova prostredníctvom internetu. Bezproblémovému nábehu všetkých služieb do praxe majú pomôcť aj workshopy, ktoré organizuje Ministerstvo financií SR.

S týmto cieľom bol 28. 4. 2015 organizovaný v poradí už druhý workshop pre ústredné orgány štátnej správy a dodávateľov mnohých elektronických služieb. Workshop sa konal v súvislosti s blížiacim sa uzatváraním programového obdobia Operačného programu Informatizácia spoločnosti. Riešili sa na ňom predovšetkým otázky týkajúce sa testovania portálov, overenia funkčnosti jednotlivých služieb, penetračného testovania, spracovania rozsiahlej dokumentácie, ako aj samotných nedostatkov pri ukončovaní projektov. Na workshope sa zúčastnilo takmer 80 dodávateľov, ako aj prezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský.

Ministerstvo financií SR sa snaží týmito workshopmi prispieť k úspešnému ukončeniu projektov, ktoré súvisia s elektronizáciou verejnej správy a rozvojom elektronických služieb. Hlavným zámerom je byť čo najlepšie pripravení na sprístupnenie elektronických služieb a tým zjednodušiť a uľahčiť ľuďom komunikáciu s úradmi. Zároveň by sa malo predchádzať situáciám, ktoré by mohli mať za následok ohrozenie čerpania finančných prostriedkov z Európskej únie.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vydanie dlhopisov: príležitosť na rozbeh podnikania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.