Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Do Bratislavy prichádzajú poprední finančníci EÚ

BRATISLAVA 4. novembra –

Necelý rok pred začiatkom slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie začína dnes v Bratislave ďalší ročník medzinárodnej ekonomickej konferencie Tatra Summit.

Jednou z ústredných tém Tatra Summit 2015 bude prehlbovanie integrácie a inštitucionálne dobudovanie eurozóny. O tejto strategickej téme budú počas troch dní diskutovať prezident Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem, vice-prezident Európskej komisie Valdis Dombrovkis, ministri financií Rakúska, Slovenska, Malty a mnohí ďalší.

“Členské krajiny eurozóny a samotná Európska únia stoja pred výzvou ako aktivovať existujúce finančné zdroje a pretaviť ich do investícií, s cieľom podporiť ekonomický rast a tvorbu pracovných miest,“ uviedol minister financií Peter Kažimír a dodal, že je rovnako potrebné pokračovať v reformnom trende, prehlbovaní integrácie eurozóny a identifikovať nové investičné možnosti a ich nasmerovanie.

Súčasťou konferencie bude tzv. Tatra Summit – Investičné Fórum, ktoré sa bude zaoberať výzvami spojenými s investíciami do reálnej ekonomiky ako aj problematikou inovácií.

Tatra Summit je pôdou, na ktorej sa stretávajú kľúčové osobnosti verejnej správy – ministri financií, hospodárstva, či zahraničných vecí, centrálni bankári, európski komisári a vysoko postavení predstavitelia ako Európskej komisie, tak aj Európskej rady. Je to jedinečná príležitosť pre finančný sektor a množstvo ďalších trhových a mienkotvorných hráčov vzájomne sa konfrontovať v diskusiách.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami 12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.