Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Dlhopisy opäť za historicky výhodných podmienok

BRATISLAVA 16. novembra –

Necelý mesiac po historickom úspechu sa dnes uskutočnila aukcia slovenských dlhopisov, ktoré zaznamenali ďalší historický úspech na európskom finančnom trhu. V poradí ôsma aukcia sa niesla v znamení prepisovania histórie. V ponuke boli dlhopisy so splatnosťou 13 a 3 roky. Záujem investorov bol vo výške 655 mil. eur. Napokon Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity, aj vzhľadom na dodržiavanie zákona o rozpočtovej spravodlivosti, predala dlhopisy v celkovej hodnote 248 mil. eur.

Dlhopis so splatnosťou 3 roky bol predaný historicky najlacnejšie, so záporným úročením na úrovni mínus 0,1 % p.a. To znamená, že investori za jeho držbu budú ročne platiť Slovenskej republike desatinu percenta. Je to ďalšie významné zlepšenie oproti októbrovej aukcii toho istého dlhopisu. Vzhľadom na veľmi dobrý vývoj zdrojov v Štátnej pokladnici sú ročné potreby financovania Slovenska pre tento rok úplne pokryté. Aj dnešná aukcia potvrdzuje, že slovenské dlhopisy sú pre investorov stále vyhľadávanou príležitosťou.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Peniaze ochránite pred infláciou investovaním, Proxenta prichádza s novým produktom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.