Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Daňovou reformou inšpirujeme Čiernu Horu

Bratislava/Podgorica 6. júla 2017 –

Minister financií SR Peter Kažimír prijal pozvanie ministra financií z Čiernej Hory Darka Radunoviča, s ktorým dnes rokuje v Podgorici. Hlavnou témou stretnutia je reforma daňovej politiky a účtovníctva štátu, ktorú chce Čierna Hora realizovať.

Ministri financií a experti oboch ministerstiev rokujú o konkrétnych možnostiach spolupráce. Slovensko ponúka Čiernej Hore svoju expertízu z reforiem riadenia verejných financií. Situácia v Čiernej Hore je aj vzhľadom na veľkosť krajiny podobná, ako bola situácia na Slovensku, preto je prirodzené, že sa kolegovia z tejto krajiny zaujímajú o skúsenosti Slovenska.

Slovenské ministerstvo financií spolupracuje s rezortom financií Čiernej Hory už vyše sedem rokov. V súčasnosti sú experti z MF SR zapojení do zlepšovania systému účtovníctva a výkazníctva verejného sektora a podpory prechodu na systém akruálneho účtovníctva. V minulosti sa MF SR podieľalo na budovaní kapacít MF ČH na makroekonomické a fiškálne prognózovanie, ekonomické analýzy, či na tvorbe metodiky ESA.

Cieľom MF SR je vytvárať dlhodobé väzby s partnermi a rozvíjať cielenú spoluprácu s konkrétnymi výsledkami. Preto využíva prednostne model spolupráce „šitej na mieru“ a sústreďuje sa prednostne na spoluprácu s vysokou pridanou hodnotou.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Slovensko má šancu naštartovať daňovou reformou zelenú ekonomiku. Aktuálnym návrhom ale táto vízia chýba, hovorí Silvia Hallová z poradenskej spoločnosti Grant Thornton

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.