Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júla 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Daňová prognóza na 2012 – 2015

BRATISLAVA 27. júla (SITA) –

Dnes sme zverejnili aktualizáciu našej daňovej prognózy na 2012 – 2015, ktorá znižuje doterajšie odhady daňovo-odvodových príjmov o približne 0,3% HDP. Pokles daňových príjmov sa očakáva aj napriek tomu, že Ministerstvo financií zlepšilo v júnovej aktualizácii makroekonomických prognóz vyhliadky slovenskej ekonomiky. Ekonomický rast je ťahaný najmä exportom, a teda len s veľmi miernym pozitívnym vplyvom na daňové základne (+0,1 % HDP). Naopak významný negatívny príspevok k zmene prognózy (-0,4% HDP) mala aktualizácia odhadu plnenia daní v tomto roku, stagnujúci výnos spotrebnej dane z minerálnych olejov a najmä neistý vývoj DPH.

Nájdete ju na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8240

Martin Filko
Riaditeľ a hlavný ekonóm MF SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;mo

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Daňová odborníčka Grant Thornton upozorňuje firmy: Pre kontrolný výkaz za 3. kvartál treba použiť nový formulár

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.